Home / Sport / Flying Bulls Aerobatic Team: Slavná akrobatická čtyřka

Flying Bulls Aerobatic Team: Slavná akrobatická čtyřka

Flying Bulls Aerobatic Team: Slavná akrobatická čtyřka

Jedna z nejlepších akrobatických skupin světa vznikla téměř před padesáti lety. Je z Česka, její vedoucí pilot je žena a létá na českých letadlech. Několikrát se změnilo její jméno, málem i zanikla. Zajímavější akrobaty než Flying Bulls Aerobatic Team asi nelze najít.

Slavná čtyřka vznikla vlastně spojením dvou akrobatických dvojek, které se cvičily na přelomu let 1959-60 při Ústřední letecké škole Svazarmu na letišti v Chrudimi. Tehdejší náčelník ÚLŠ, major Jaroslav Kohoutek, po zhodnocení umění dvojice Jiří Tlustý-Božej Struž a druhé dvojky Antonín Klimenda-Ladislav Bezák navrhl, aby se dvojice spojily do jedné skupiny. Tehdy všichni létali na dvoumístných strojích Zlín Z-226 T. Skupina napřed působila jako trojice ve složení Tlustý-Struž-Klimenda. Později, v roce 1961, se přidal Ladislav Bezák, a tehdy se zrodil slavný název „Chrudimská čtyřka“. Jejich letadla s neobyčejnou péčí ladil letecký mechanik Josef Peřina.

 

 

Čtyřka letí do světa

 

Než přišlo první zahraniční vystoupení, prošla skupina přísným testem , kterému obdobné čtyřky podroboval v Novém Městě nad Metují a v Bratislavě sám Pavel Kocfelda, slavný stíhač z druhé světové války. Ten tehdy rozhodl, že „Chrudimáci“ jsou nejlepší a pojedou nás reprezentovat do světa. A tak se v roce 1963 v rakouském Welsu předvedla tehdy neznámá československá akrobatická skupina, i když podmínky jejího vystoupení byly československou stranou značně komplikované.
Naši letci zde viděli poprvé létat zrcadlovou akrobacii, kterou předváděli Rusové na letounech Jak-18. Tehdy se zrodila myšlenka, že by to Chrudimáci svedli také a lépe. Vypilování tohoto typu akrobacie trvalo ale léta, a tak se zrcadlo předvádělo veřejnosti až na leteckém dni v Podhořanech na podzim 1967. To již nesla skupina hrdý název „Box Trener“. Mezitím ale čtyřka stihla natočit ve dnech 13.-19. 2. 1967 propagační film pro kanadské Expo ’67. Létalo se tenkrát nad Tatrami z letiště Sliač a Zlíny Z-526 zapůjčil Moravan Otrokovice. Za oceán však šel místo čtyřky jen film a zapůjčené letouny se musely hned vrátit. Obecně lze říci, že Chrudimáci létali všechny verze trenérů od Z-226 T, přes Z-226 A a Z-526 až po Z-526 AFS. Zajímavostí je, že pro filmování měli původně zapůjčené armádní Zlíny Z-326 (C-305). U tohoto typu bylo pilotním sedadlem to vpředu. Ovšem z důvodu lepšího přehledu o situaci ve skupině je létali sólo ze zadního sedadla. To ale znamenalo odstartovat nepřivázaný k sedačce, naklonit se do předního prostoru a pak teprve zavřít podvozek (Z-326 má spínač ovládání podvozku pouze v předním pilotním prostoru). Poté se opět usadit a pevně se připoutat kvůli zádovým prvkům. To vše za letu a ve velmi malém prostoru kabiny. Jistou výhodou byla možnost odsunu kabiny dozadu za letu.
Bylo jasné, že Z-326 nejsou pro skupinovou akrobacii vhodné, a později došlo k zapůjčení výše zmíněných Z-526, které se již létaly ze zadního pilotního sedadla. V 60. letech slavila čtyřka velké úspěchy i v zahraničí a navštívila mimo jiné i Spolkovou republiku Německo, Holandsko, Belgii, Polsko, Rakousko a další. V roce 1969 nahradil Ladislava Bezáka ve čtyřce další slavný akrobat Laco Trebatický a skupina létala v tomto složení až do roku 1982. Tehdy už létali na Zlínech Z-526 AFS, populárních „Kraťasech“. Jejich poslední vystoupení se odehrálo na letišti v Lučenci v září 1982. Pak už neměli letadla k dispozici a bez nich se létat nedá.

 

Flying-Bulls-Chrudimska-ctyrka_large

 

Znovu do vzduchu

 

K obnovení činnosti skupiny došlo zásluhou neúnavného Jiřího Tlustého až na sklonku roku 1991, kdy pomocí družstva Unimax dostala skupina úplně nové Zlíny Z-50 L. Tato letadla byla v klasickém „padesátkovském“ zbarvení, ale každé mělo jiný odstín. Členy skupiny byli tehdy vedoucí Jiří Tlustý, Božej Struž, Jiří Saller, který nahradil nemocného Antonína Klimendu, a Daniel Polonec, jenž zacelil díru po Lacovi Trebatickém. Pánové Saller a Polonec byli již velmi známými postavami světa letecké akrobacie a měli velké zkušenosti z různých mezinárodních soutěží. Po rozchodu s družstvem Unimax získala skupina díky dalšímu sponzorovi NTC Chrudim zcela nové stroje Zlin 50 LX.
Zlin 50LX má zabudované přídavné nádrže přímo v křídlech a také disponuje pro letecké show nutnými vyvíječi kouře. Skupina se přejmenovala na „Sky Box“ a letadla získala velmi hezký a nápaditý kabát – celý bílý s čtverečky disket. Na leteckém nebi se tak opět objevila skupina, která neměla ve svém umění konkurenci. Původní filozofie zakladatele skupiny Tlustého, totiž aby akrobatický let celé skupiny byl prováděn v těsné semknutosti a navozoval tak dojem letu jednoho letadla, zůstala zachována. Organizační část zajišťoval manažer skupiny Martin Nepovím, který zde zúročil bohaté zkušenosti z předchozí praxe v „malém“ letectví a výborné jazykové schopnosti.
Pro stupňující se zdravotní problémy se musel se skupinou rozloučit Božej Struž, létající na pozici 2 – pravé křídlo. Před odchodem ale ještě stačil vycvičit plnohodnotnou náhradu v podobě Miroslava Krejčího, bývalého reprezentanta v přesném létání.
Po roce 2000 se sponzorem skupiny stává Red Bull, letadla dostávají nový, velmi slušivý nátěr a skupina s novým názvem Flying Bulls Aerobatics Team světlou budoucnost.
Konečně také vedoucí osobnost skupiny Jiří Tlustý předal na podzim roku 2002 žezlo paní Radce Máchové, a tím se začala psát nová historie staré dobré „Chrudimské čtyřky“.

Komentář

Log v nebo create uživatelský účet do komentáře.