Home / Monitor / SkyEurope stále padá na dno

SkyEurope stále padá na dno

Letecké společnosti SkyEurope Airlines se za první pololetí fiskálního roku zvýšila čistá ztráta na 31,93 milionu eur, reklamní agentura Beyond Interactive hledá prostředníctvím inzerátů v tisku další věřitele a investoři odmítají do dlouhodobě ztrátového podniku pumpovat další peníze.

Černá díra - jen tak se dá správně pojmenovat SkyEurope. Od spuštění letového provozu v roce 2002 tato nízkonákladová letecká společnost zatím vždy vykázala zrátu. Společnost navíc začátkem roku přišla o část své flotily a kvůli zajištění letů si musela stroje pronajímat. Kupodivu vedení SkyEurope vidí zlepšení na dosah, a to v nejbližších měsících. "Očekáváme, že naše síť bude pružnější, méně citlivá na sezonní a cenové výkyvy a schopná se vyrovnat s vyššími cenami paliv a dopady zpomalení globální ekonomiky," uvedla společnost.

 

Reklamní agentura Beyond Interactive na tuto kartu nesází. "Rádi bychom, aby nám SkyEurope zaplatilo to, co nám dluží," řekl ke zveřejnění inzerátů v Mladé frontě Dnes a slovenském deníku SME jednatel BI David Lhota. Podle něj aerolinie dluží agentuře miliony, platba má zpoždění téměř rok.

Komentář

Log v nebo create uživatelský účet do komentáře.