Home / Monitor / Sdružení proti letišti ve Vodochodech

Sdružení proti letišti ve Vodochodech

Sdružení proti letišti ve Vodochodech

Obce, kterých by se mohla dotknout plánovaná výstavba mezinárodního letiště ve Vodochodech se bouří. Sjednotily svůj postup a založily Sdružení proti letišti.

V Kralupech nad Vltavou se 14 obcí shodlo na jednotném postupu. Mají v plánu všemi dostupnými prostředky zabránit stavbě mezinárodního letiště.

 

Ke sdružení se kromě Kralup připojily obce Dolany, Dřínov, Chvatěruby, Kozomín, Líbeznice, Máslovice, Měšice, Nelahozeves, Panenské Břežany, Postřižín, Úžice, Veltrusy a Zlončice, tedy obce, na jejichž území žije téměř 30.000 lidí. Pokud by letiště podle posuzovaného projektu vzniklo, stalo by se druhým největším v ČR. Dokumentace předpokládá 141 pohybů letadel denně a 3,5 milionu odbavených cestujících. Starostové se bojí významného dopadu na kvalitu života občanů v jejich obcích. Ti budou prý obtěžováni nadměrným hlukem a emisemi zplodin ze letecké činnosti, přitom ekonomický přínos pro obce je neprokazatelný.

 

Vlastníkem letiště Vodochody je společnosti Aero Vodochody, kterou od roku 2006 ovládá společnost Oakfield ze skupiny Penta.

Komentář

Log v nebo create uživatelský účet do komentáře.