Home / Monitor / Letadlo Air France je stále ztraceno, pátrání pokračuje

Letadlo Air France je stále ztraceno, pátrání pokračuje

Brazilská armáda oznámila, že trosky vytažené ve čtvrtek z Atlantiku nepocházejí z letounu Airbus A330-200 společnosti Air France.

"Nemáme dosud žádné trosky z letadla. Naše pátrací letouny i lodě zatím z něj vůbec nic nenašly," prohlásil státní tajemník francouzské vlády pro dopravu Dominique Bussereau.

 

Záchranáři sice ve čtvrtek z vod oceánu vytáhli dřevěnou nákladní paletu a dvě bójky, ale ty nepocházejí z letadla francouzské společnosti. Dalším šetřením se zjistilo, že skvrna nebyl kerosin, ale mazut. Hlavním cílem pátrání zůstávají černé skříňky se záznamy letu a samozřejmě i vrak letounu. Do té doby si jistě přečteme spousty fantastických hypotéz a na své si přijdou i příznivci konspiračních teorií.

 

"Nikdy jsem nevylučoval terorismus," podotkl dnes francouzský ministr Morin k možným příčinám tragédie. "Neexistuje žádný důkaz nebo stopa, která by umožňovala to tvrdit, ale také žádný důkaz, který by to vylučoval. Probíhající vyšetřování to proto nevylučuje," prohlásil.

 

Do stojatých vod přispěl i výrobce letounu, který informoval o možnosti chyby rychloměru. Ten za určitých podmínek může ukazovat kapitánovi a druhému pilotovi rozdílné údaje.

 

"Nevíme, co vedlo k rozdílným měřením a co se poté v kokpitu odehrálo," řekl agentuře DPA mluvčí Airbusu Stefan Schaffrath. Podle deníku The New York Times varoval výrobce provozovatele letadel Airbus všech typů, že rychloměry mohou fungovat za určitých podmínek nepřesně, a při podezření se má jejich funkčnost prověřit.

Pátrání tak pokračuje na stále větší ploše, stopy nejsou žádné.

Komentář

Log v nebo create uživatelský účet do komentáře.