Home / Monitor / ČSA představily ATR 42 v barvách aliance SkyTeam

ČSA představily ATR 42 v barvách aliance SkyTeam

ČSA představily ATR 42 v barvách aliance SkyTeam

Stříbrný letoun ATR 42 s tmavě modrými ocasními plochami a logem aliance je na zadní části trupu ozdoben vlnovkou, která je symbolem SkyTeamu.

íli již má ve flotile letadlo v barvách SkyTeamu např. Delta Air Lines nebo Aeroméxico. Oba dopravci vybrali letoun typu Boeing 767. České aerolinie se rozhodly do barev aliance „obléknout“ svůj nejmenší a zároveň nejefektivnější letoun ATR 42. Dalších šest společností svá letadla v barvách SkyTeamu představí postupně v průběhu následujících pěti měsíců.

Se strojem Českých aerolinií s imatrikulací OK-JFL v barvách SkyTeamu se cestující poprvé setkají 20. května na lince do Mnichova, který je jedním ze dvou hlavních letišť konkurenční aliance STAR. Letouny tohoto typu nasazují České aerolinie na krátké vnitrostátní tratě, a především na linky do okolních zemí jako je Německo, Polsko, Slovensko, Maďarsko, nebo do Francie, Itálie, Slovinska a Chorvatska.

České aerolinie provozují letouny typu ATR od roku 1992. V současnosti tvoří flotilu celkem 12 turbovrtulových letounů ATR, z nich čtyři jsou řady 72 pro 64 cestujících. Zbývajících osm je řady 42 a nabízí možnost přepravy pro 46 cestujících.

České aerolinie jsou členem aliance SkyTeam od roku 2001. Celkem 11 členů aliance přepraví ročně 462 milionů cestujících na 16 700 pravidelných linkách týdně do 905 destinací ve 169 zemích světa. Vedle této široké nabídky mohou cestující Českých aerolinií díky členství v alianci využívat celou řadu dalších výhod, mezi které patří například společné načítání mil do věrnostních programů, 24hodinové garantované rezervace, pouze jedno odbavení při přestupech a v neposlední řadě také záruka stejné kvality služeb u všech přepravců SkyTeam.

Komentář

Log v nebo create uživatelský účet do komentáře.