Home / Monitor / Boeing 767 konečně v ČR

Boeing 767 konečně v ČR

Boeing 767 konečně v ČR

Letecká společnost Travel Service (TVS) obdržela letos svůj první velkokapacitní letoun B767-383 (ER). Stroj registrační značky TF-FIB (výr. číslo 25365) je pronajat ACMI od vlastníka TVS – letecké společnosti Icelandair.

Po ukončení předchozího pronájmu u dopravce Santa Barbara Airlines prošel před dodáním k TVS revizí v Tel Avivu u firmy Bedek Aviation. Dodávací let se uskutečnil 3. 12. 2008 pod vedením kapitána Tomase Helgasona do Ostravy. Ve dnech 3. 12. a 4. 12. v Ostravě proběhl závěrečný praktický výcvik palubního personálu. Posádky na tomto letadle budou smíšené, kokpit od Icelandairu a palubní personál od TVS.
Na počátku provozu bude členem posádky ještě stevard/instruktor. V pátek v poledne uspořádalo vedení TVS krátký let pro novináře a v sobotu v 1.10 se stroj vydal pod vedením kapitána Steinarra Bragasona na první obchodní let do Varadera s 244 cestujícími na palubě. Kabina letadla je upravena v konfiguraci 28C a 225Y. Při představování tohoto letounu na letišti v Praze společnost oznámila, že plánuje zahájit v letní sezóně pravidelné přímé lety do Miami. Tyto lety by se měly provozovat pod značkou Smartwings dvakrát týdně.

Komentář

Log v nebo create uživatelský účet do komentáře.