Home / Monitor / Aero Vodochody bude vyrábět pro Gripen

Aero Vodochody bude vyrábět pro Gripen

Společnosti Saab a Aero Vodochody podepsaly smlouvu na výrobu závěsníků kompatibilních se systémy NATO pro stíhací letouny Gripen.

Převod výroby do Aera začne letos na podzim. Společnost Saab/Gripen také nedávno s Aerem uzavřela smlouvu o spolupráci v rámci systému boje a výcviku letounu L-159. Součástí smlouvy je rovněž závazek zjistit možnosti dalšího rozšíření spolupráce mezi společnostmi Saab a Aero.
„Velice si vážíme pokračování spolupráce s firmou Saab. Nedávno jsme v rámci svého vojenského programu podepsali smlouvu o spolupráci na systému L-159, dnes začínáme spolupracovat i na projektu Gripen. Naším cílem je neustále posilovat pozici na trhu leteckých kooperací a dosahovat zajímavých zakázek, civilních i vojenských. Jsme velice rádi, že se nám podařilo získat tuto zakázku od společnosti Saab, která rozšiřuje portfolio zákazníků našeho programu kooperací,“ řekl Igor Hulák, prezident Aera.
„Aero Vodochody je naším významným partnerem v rámci offsetového programu Gripen v České republice. Tato zakázka na výrobu závěsníků letounu Gripen je ukázkou úzké spolupráce, kterou se společností Aero Vodochody máme. S naším partnerstvím a dosavadní spoluprací jsme velice spokojeni,“ říká Bengt Littke, ředitel společnosti Gripen International pro Českou republiku.

Komentář

Log v nebo create uživatelský účet do komentáře.